Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

Dovolte nám se v krátkosti představit.

  Jsme nestátní nezisková organizace. Naše organizace má své cíle, hlavním z nich je pomáhat osobám v tíživé životní situaci tzn. pomoc a podpora osobám, které se nacházejí v nepříznivé sociální situaci, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím a hlavně pomoc při prosazování práv a zájmů. Konkrétně se tedy zaměřujeme na: matky samoživitelky, pomoc invalidním důchodcům, pomoc seniorům a dlouhodobě nezaměstaným lidem mezi námi. 
  Naší vizí je, aby se každý člověk, který je znevýhodněn ať už invalidní důchodce či matka samoživitelka co se dostali do určité tíživé životní nebo finanční situace, mohli stále žít alespoň na základní společenské úrovni a začlenit se mezi ostatní.

 


imag0645-1-1-1.jpgPředseda:

Vladimír Hortík
21 let
Jsem studentem oboru sociální činnost a tak vím, jak v dnešní době funguje sociální správa. Upřímně, matka samoživitelka, senior či invalidní důchodce nemůže v dnešní době, kdy se téměr nedočká pomoci od státu ve formě příspěvku, vést plnohodnotný život. Kupříkladu senior, měsíční důchod je cca 8 500 kč., z toho si musí zaplatit nájemné, léky stravu, a spoustu dalších věcí, bez kterých se žádný člověk neobejde. Někteří senioři mají to štěstí, že mají ještě příbuzné, kteří jim pomáhají. Avšak mnozí z nich už to štěstí nemají, a právě těmto jedincům jsme se rozhodli rodinné příslušníky nahradit my a založit Help4people z. s.. Jsme si plně vědomi toho, že nepomůžeme celému světu, ale uděláme vše pro to, abychom pomohli co nejvíce lidem k důstojnému životu.

 

h4p-tomas.pngDruhým zakládajícím členem je :

Tomáš Hlaváček
28 let
Tomáš má dlouholeté zkušenosti s prací s matkami samoživitelkami, kterým pomáhal. Jeho snem je vybudovat pevné sociálně právní poradenství a zajistit rekvalifikační kurzy pro matky, které se musejí starat o domácnost, a tudíž nemají tolik času na to, aby studovali, a mohli se více uplatnit na trhu práce po mateřské dovolené.
  

 

Třetí zakládající člen si nepřál být uveden na webových stránkách