Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuality

 

 

Ze dne na den jiný život

 

20200901_152333.jpg  Život panu Petrovi (43) nadělil hned několik těžkých zkoušek. Většinu života pracoval ve stavebnictví a žil společně se svou přítelkyní. Takto klidný život žil, až do té doby, než mu do života vstoupily zdravotní obtíže, které se po vyšetřeních u lékaře vyklubaly v onkologické onemocnění.

 

  Pan Petr nyní prochází řadou léčebných metod, jako jsou chemoterapie. Následná vyšetření prokázala že u zhoubného novotovaru je primární lokalizace neznámá. Bohužel nádor je natolik agresivní že v těle metastázoval a rozšířil se do lymfatického systému.

 

  Vzhledem k náročnosti práce ve stavebnictví pan Petr musel přestat pracovat a odkázat se na pomoc jediného rodinného příslušníka, jeho sestry, ta sama trpí onemocněním srdce, při kterém musela podstoupit již dvě transplantace chlopně. Nyní je evidován na úřadu práce bez nároku na podporu v nezaměstnanosti. Vzhledem k tomuto faktu pan Petr dále neměl dostatek financí na placení nájemného a musel se tak přestěhovat na ubytovnu.

 

  V tuto chvíli nás pan Petr oslovil s žádostí o pomoc. Po zjištění vážnosti situace a všech skutečností, jsme se rozhodli, že nejlepší možná pomoc z naší strany, bude pomoci panu Petrovi hradit nájemné za ubytování. Protože, mít zázemí je klíčové, aby se naplno mohl věnovat léčbě a přesto měl jistotu, že vždy po chemoterapii bude mít kde odpočívat. Momentálně je v plánu pomáhat panu Petrovi minimálně do doby, než mu bude přiznán invalidní důchod. Dále budeme žádat a řešit  veškeré sociální dávky, na které má pan Petr zákonný nárok.

 

Tímto krokem ulehčíme již tak těžkou životní situaci.

 

A to vše, jen díky VÁM, kteří jste přispěli do sbírky. Děkujeme!

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

     Pomocná ruka pro paní Moniku a její děti

 

Monika FulierováVše může být v jednom okamžiku jinak. Tak se stalo u paní Moniky, která před 13 lety zažila těžkou autonehodu, která ji zkomplikovala život. Kvůli následkům musela zanechat své dosavadní práce a hledat si takovou, kde by tyto překážky nevadily. Aby situace byla ještě složitější, opustil ji muž a na výchovu jejich 5 letého syna zůstala sama.  

 

Po čase si našla přítele a narodili se ji další dvě děti. Vše se zdálo být tak, jak má, ale v roce 2011 začala paní Monika trpět únavovým syndromem. 

 

 

 

 

 

Evropa je v ohrožení a lidé mají strach

 

evropa-je-v-ohrozeni.jpegVzhledem k narůstajícímu strachu z islamizace Evropy a přístupu NATA k válce proti Islámskému státu se chceme jako organizace vyjádřit, protože nejsme hluší ani slepí. A pokud si naši politici a celá televize myslí, že jsme navíc ještě hloupí, tak to znamená, že nás velice podceňují. 

 

Všímáme si toho, jak média a jednání politiků probíhá za našimi zády, rozdělují naši společnost, a vedou nás do extrémních názorů a hlavně nás občany obrací proti sobě.

 

 

Nová spolupráce se spolkem Mi-Ja Help

 

solurace.png

Spojili jsme se se spolkem Mi-Ja Help, který má vizi pomáhat ostatním neziskovým organizacím.  Společně jsme na Praze 1 nabídli poradenskou pomoc lidem v tíživé životní situaci a nasměrovali je na další organizace, které jim nabídnou teplo, jídlo, lékařskou a odbornou pomoc.

 

Těšíme se na další spolupráci a děkujeme všem, kteří se na tom podíleli.

 

Tým Help4People

 

 

 

 

 

 

 

 

Podpora pro paní Laďku 

 

635617128526276743--1-.jpgVelice nás zaujal smutný příběh paní Laďky a ve spolupráci se spolekem Mi-Ja Help jsme se rozhodli opět rozdat trochu toho štěstí. Paní Laďka je na pohled úsměvavá a velice příjemná paní, ale uvnitř sebe prošla hororem, který ztělesňoval její nový muž. Otevřela srdce násilníkovi a psychickému vyděrači, který ji dohnal k podepsání úvěrů za statisíce korun. Před tím vším, než se tak stalo, vedla paní Laďka obyčejný život jako většina z nás.

 

 
 
 

 


Paní Drahomíře zbývá 33 Kč na den

 

drahus.jpg

Paní Drahomíra je vášnivá čtenářka a i ve svém úctyhodném věku 90 let stále cvičí. Její zálibou je totiž jóga.  Sama o sobě říká: ,,Připadám si stejně, jako když jsem chodívala do Sokola, kde jsem s velkým nadšením a elánem cvičila gymnastiku." 

 

Bohužel, i přes všechny tyto její oblíbené aktivity má i starosti, na které bohužel zůstala úplně sama. 

 

Paní Drahomíra pobírá starobní důchod. Když jsme s ni probírali její náklady na živobytí, zjistili jsme, že když zaplatí nájem, energie a léky, zbyde ji na jídlo částka v řádu stovek korun. Neumíme si představit, že by člověku zbylo na jídlo 33 Kč denně. Když pomyslíme, že počet starobních důchodců neklesá pod 2 mil. obyvatel, můžeme jenom doufat, že většina takových má dobré vztahy se svými dětmi, kteří jim pomáhají. Jaká je realita, to ví hlavně každý sám u sebe a nemá smysl to dále rozebírat. 

 

Paní Drahomíra je ale optimista a neztrácí chuť do života. V životě totiž člověk může dělat mnoho věcí, na které peníze nepotřebuje a přitom se cítit šťastně. 

Paní Drahomíře za její optimismus přispíváme 2500 Kč na úhradu léků, které nyní potřebuje. 

 

Děkujeme vám všem, kteří přispíváte na veřejnou sbírku. Bez Vás to není možné. A děkujeme vám za vaši náklonost. 

 

Tým Help4People

 

 


Budoucí spolupráce? Zdeněk Macura a jeho vize nízkoprahových domků pro týrané ženy.

 

dds.jpgBěhem minulého týdne jsme potkali pana Macuru, který hledal způsob, jak propagovat svou publikaci o domácím násilí, čímž se sám Zdeněk Macura zabývá. Velice nás zaujal jeho projekt, který se zabývá matkami, které se staly obětí právě domácího násilí, nebo pro ně život utkal pavučinu s jinými překážkami a zároveň se prolíná s naším projektem, pomoci matkám samoživitelkám. Po dlouhé diskuzi o případné spolupráci jsme se rozhodly k pomoci s distribucí této publikace. Pro začátek jsme úspěšně zahájili spolupráci tím, že naši brigádníci budou při veřejné sbírce nabízet kromě plyšových předmětů i brožuru pana Macury, Domácí násilí je publikace která by neměla chybět v žádné domácnosti. Články v ní jsou čtivé, realistické a dojímavé. Publikace se bude prodávat za částku 60,- Kč, přičemž budou v ceně zahrnuty náklady na výrobu brožury, společně s příspěvkem do veřejné sbírky Help4People z. s., abychom i nadále mohli pomáhat těm kteří to skutečně potřebují. Do budoucna jsme zvažovali potenciální spolupráci na výstavbě azylových chaloupek, které mohou sloužit širokému spektru lidí, kteří se ocitnou v tíživé životní situaci. Budeme proto rádi, když si u našich externích pracovníků zakoupíte brožuru o domácím násilí. Pomůžete tím jak našemu projektu, tak i tomu, že se pomocí publikace domácí násilí dostane do podvědomí více lidí. Děkujeme za Vaši podporu v tomto společném projektu.

Tým Help4People z. s.

 

   ysd.jpgsad.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pomoci můžete i Vy, a to zasláním finančního daru na transparentní účet vedený u Fio banky a.s

 

Hlavním cílem spolku Help4People je pomoc společensky znevýhodněním osobám tzn. pomoc a podpora osobám, které se nacházejí v nepříznivé sociální situaci, zprostředkování kontaktu se společenským prostředím a hlavně pomoc při prosazování práv a zájmů.
K získání finančních prostředků na dosažení našich cílů jsme zahájili veřejnou sbírku, která je zaměřená na pomoc matkám samoživitelkám, invalidním důchodcům, seniorům a dlouhodobě nezaměstnaným lidem nad 50 let. Finanční prostředky z výtěžku sbírky budou použity k zajištění lékařské péče, hrazení ozdravných pobytů, zajištění sociálního a právního poradenství a v neposlední řadě k zajištění rekvalifikačních kurzů pro lepší uplatnění na trhu. 
Pokud se i vy chcete podílet s námi na pomoci společensky znevýhodněným osobám, podpořte nás na náš transparentní bankovní účet 

 

 

Děkujeme Vám za Váši důvěru v naše projekty. 

Tým Help4People